Ubytování v Orlických horách

Ubytování v Orlických horách
Rádi bychom Vám představili náš Penzion Továrníkova Vila. Nachází se v podhůří Orlických hor, v malé obci Skuhrov nad Bělou, která je vstupní branou do středisek zimních sportů a radovánek, jakými jsou Deštné či Říčky. Samotný penzion vznikl v listopadu 2007, přebudováním bývalé soukromé rezidence místního významného podnikatele a továrníka pana Porkerta, který se nesmazatelně zapsal do dějin celé oblasti a v minulém století patřil mezi vlivné občany regionu Orlických hor. Odtud tedy náš název.

Kde se nacházíme
Penzion se nachází v jednosměrné ulici zhruba uprostřed obce, naproti nově zbudovaného společenského centra, kousek od zastávky autobusu.

Blízké okolí
Penzion je uprostřed zahrady, kterou obtéká malebná říčka Bělá, jejíž tichý zurkot dodává místu celoročně pocit klidu a relaxace. V létě je možno využít zahradu k společným hrám Vás a Vašich dětí, případně domácích zvířat. V zimě zahrada slouží jako bezpečné místo pro zaparkování Vašich automobilů. Celá zahrada je oplocena, nehrozí tedy ani únik Vašich miláčků z ní, ani vstup nepovolaných osob dovnitř. V letních měsících lze využít zahradní altán a množství venkovních teras. Na zahradě se též nachází dětské hřiště s pískovištěm, dřevěnými průlezkami a dalšími atrakcemi.

Interiér
Uvnitř penzionu Vás za vstupní halou přivítá velká společenská místnost s krbem, přímým vstupem do zahrady a výhledem do zeleně. Tento prostor, vybavený mimo jiné např. stolním fotbalem, lze využít i jako místo pro menší firemní meetingy či semináře. Všechny pokoje jsou vybaveny povlečením a ručníky. Kuchyně jsou plně vybavené nádobím, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí, lednicí, čistícími prostředky, houbičkami na nádobí a utěrkami.

Ubytování

V přízemí se nacházejí tři dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, které nabízejí soukromí a relaxaci párům všech věkových kategorií pro společně strávené chvíle. Bokem od těchto pokojů je na tomtéž podlaží šestilůžkový pokoj se samostatnou kuchyní a koupelnou, který zajisté přivítají i skupinky mladých snowborďáků či lyžařů, kteří chtějí potrápit tělo na nově prodloužených a zmodernizovaných svazích sjezdovek v Děštném a Říčkách.

V prvním patře na Vás čeká luxusní apartmán se dvěma ložnicemi s možnosí až čtyř přistýlek, dvěmi rozsáhlými terasami, samostatnou koupelnou vybavenou jak sprchovým koutem, tak vanou a rovněž vlastní, plně vybavená kuchyně. Apartmán nabízí dostatek soukromí i pohodlí po celý rok a v létě jistě všichni milovníci grilování ocení výhodu dvou obrovských teras, přímo vybízejících jak k posezení, tak i uspořádání soukromých oslav a grill párty.

V podkroví penzionu naleznete druhý apartmán se třemi ložnicemi po dvou lůžkách, samostatnou kuchyní s jídelním koutem a rovněž s vlastním sociálním zařízením. Celý apartmán na Vás zapůsobí nádechem romantiky, jakou podkrovní prostory často nabízejí. Pokoje v tomto apartmánu lze po domluvě pronajmout i samostatně.

Budeme rádi, když zanecháte zápis o Vašich dojmech, zážitcích či případné připomínky v naší knize návštěv.

Náměty, jak strávit volný čas, naleznete v rubrikách volný čas léto/zima a tipy na výlety.

 • Můžete s sebou vzít i velkého psa.
 • Jste parta, která si přišla zajezdit na kole?
  Využijte šestilůžkový pokoj P4
  s vlastní kuchyní, sociálním zařízením i koupelnou.
 • Bojíte se, že budete muset svého psa neustále hlídat? Není třeba, celá zahrada je oplocena.
 • V sezóně (právě teď) jezdí od penzionu cyklobus,
  můžete tedy nechat své
  auto na pozemku penzionu.
 • Chcete aktivní dovolenou,
  která spraví kila navíc
  a víte, že zázračné pilulky nefungují?
  Vyrazte na túry.
 • Jezdíte na kole?
  Celé okolí penzionu je protkáno
  cyklostezkami a od jara zastavují
  u penzionu cyklobusy.
 • Potrpíte si na klid a luxus?
  Máme pro vás nachystané apartmá,
  které se rozkládá po celém jednom
  uzamykatelném patře.
 • Potřebujete i o dovolené vyřídit
  firemní poštu?
  Po celé budově funguje bezdrátové připojení k Internetu,
  které je pro hosty zcela zdarma.
  Stačí vám notebook s Wi-Fi.